Stenen, stenen en dieren

Muurschildering in Okehampton

Van Okehampton liepen we naar Chagford over de Dartmoorway, een pad dat met een grote cirkel aan de rand van Dartmoor loopt. Soms een Tor op, soms door het bos.

Het ‘pad’

Zodra we het plaatsje uit waren volgden we een naar beneden stromend beekje. Een stroompje dat een kleine rivier werd. Hoe breder het werd, hoe onmogelijker het pad werd.

En soms was het pad weg.

Toen het pad eenmaal van het riviertje weg draaide werd het weer klimmen en kwamen de schapen weer op ons pad. Sommige hellingen zijn helemaal bedekt met varens, soms wel een meter hoog.

En altijd weer beeldige lammetjes

Tenslotte kwamen we in Chagford aan, waar ik vorig jaar in de stromende regen en mist het wandelen voor die dag opgaf.

Chagford

Stralend weer, dus nu kon ik door!

Vanuit Chagford liepen we de volgende dag dwars door Dartmoor (ongeveer) van noord naar zuid naar Widecombe in the Moor een beeldig en toeristisch plaatsje. De dag begon goed…….we konden het begin van het pad niet vinden en liepen verkeerd. (4 km extra).

De tocht ging eerst lang door bossen wat gezien de hitte goed uitkwam. Zoals gebruikelijk kwamen we weer diverse dieren tegen, zoals deze koeien die onder de boom de koelte hadden op gezocht. Na een nieuwsgierige blik en wat voorzichtige stappen richting onze kant besloten ze het hazepad te kiezen en renden weg.

Vlak daarna ging het pad over een weiland waar een stier op stond. Hij loeide ons vol vreugde tegemoet. Eindelijk weer iets te doen! Wij besloten over het daarnaast liggende weiland te gaan, maar moesten hiervoor over hekken klimmen.

Nou ja, en toen moest de tocht dwars over de heuvels nog beginnen.

Aan de voet van Hamel tor

In het begin ging het lang vals plat stijgend over een helling die met heide pollen was bedekt. Hier was geen pad te bekennen. Zonder een goede kaart (ik had de kaart op de telefoon geïnstalleerd, en wonder der techniek daarop stond ook een tekentje dat aangaf waar ik liep en ook waar ik verkeerd liep…..), zou dit een onmogelijke tocht zijn geworden.

En soms was daar een bloeiende pol hei
Alweer, het pad

Onder aan de volgende top ligt een kring stenen. Hier is het pad in ieder geval duidelijk te zien. Niet duidelijk te zien is hoe stijl het daar naar boven ging.

Heel in de verte liepen we 5 dagen geleden

En het was altijd onbeschrijfelijk mooi.

Diep in het dal ligt Widecombe in the Moor

Hier hadden we om 6 uur een pub gereserveerd om te eten.

Ik liep om 10 voor 6 het plaatsje in

En ik was blij, zo blij dat ik ook op deze dag met prachtig weer hier in dit wonderbaarlijke gebied had kunnen wandelen. En zo blij dat het er voor vandaag opzat.

2 Reacties op “Stenen, stenen en dieren”

Plaats een reactie