Raindrops keep falling on my head

Hier hoeft geen onderschrift bij……

De dag begon droog vandaag, maar volgens het weerbericht kwam er zware regen (100% zo sprak de man op de tv) dus we zijn vroeg op pad gegaan.

Het is ‘s ochtends 6.30 uur. Het ontbijt staat klaar (rechts naast het huisaltaar hangt de televisie met daarop de weerberichten)

We bezochten eerst tempel 18, met daarin een rij beelden die ik al eerder op een foto had gezien en die op mijn ‘verlanglijstje’ stonden. (Ook gemist vorige keer……..)

Gezellig op een rij, maar ze kijken niet allemaal vrolijk.

Daarna ging de wandeling alweer door prachtige bamboe-bossen.

Hier hing een mysterieuze sfeer, ik ging bijna in de kami geloven……

‘s Middags begon het te spetteren, lange tijd zachtjes, doen we de regenkleding aan? En dan werd het weer droog. Trekken we toch ook maar de regenbroek aan? En toen ging het harder, steeds harder regenen. En dan begin ik ook te twijfelen, daar in de regen, lopen we wel op de goede weg?

De man was erg hulpvaardig, hij zocht lang in het boekje en dit werd nat. Maar ik betwijfel of hij kan kaartlezen.

Onderweg liepen we langs kleine winkeltjes. Het is landelijk op Shikoku en Tokyo is ver weg. Wifi, credit card, geld pinnen bij de Lawson (die toch verder alles verkoopt), dit alles heeft Shikoku nog niet bereikt.

Op de muur van het toilet van Lawson.
En een kapper: ‘cut and perm’
Voor de foto zette ze haar bril af.

We slapen vannacht in ‘Sakamoto’, dachten dat dit een kleine minshuku (eenvoudige herberg) zou zijn, maar het is een hotel met een zalige ofuro (gemeenschappelijk heet-water bad, voordat je er in gaat dien je je eerst goed schoon te boenen, de japanse dames die erbij aanwezig zijn letten hier scherp op). Het is een grote ofuro en als ik er uit stap komt er net een moeder binnen met twee heel kleine meisjes. Allemaal in bad. En ik? Ik ga hier na gloeiend en rozig eten en dan vroeg naar bed. Morgen om 6.30 uur staat het ontbijt klaar.

Buiten gaat de regen door. Mariet zegt: ‘Luister dan, het kan nog harder!’

2 Reacties op “Raindrops keep falling on my head”

  1. Jeetje wat veel regen!!!!!! Zijn je nieuwe bergschoenen waterdicht?
    Gelukkig ook af en toe droog. Stoere meiden hoor, doorzetters!!
    geniet ze, liefs,machteld

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: